e-mail

Verhuur
Vakantiewoningen
Prestige villa's
Gîtes
Chambres d'hôtes
Last Minutes
Hotels wereldwijd
Reisbijstand &
Annulatieverzekering

Diverse
Nieuwbouw
Juridisch advies
Welness - Sauna

Varia
Auto Verhuur
Wie zijn wij
Contact
Partners
Huiseigenaren
Provence Gardiennage

Vaucluse
Uitstappen
Markten
Wijnen
Steden en dorpen

 

 

Vakantiehuizen met zwembad te huur

Vakantie Provence

Prachtig en rustig gelegen villa in Villedieu voor 14 personen

Villedieu

Villedieu ligt op 6 km van Vaison-la-Romaine.  Het is een pittoresk dorpje, gelegen op één van de heuvels rond Vaison-la-Romaine. 

Wijnbouw is de grootste bron van inkomst.  De woning is dan ook volledig omringd door wijngaarden. De gerestaureerde Romeinse vestiging op het centrale plein is het centrum van het dorpsleven.  U vindt er aangename rustige sfeer. 

De woning ligt net buiten het dorp (maakt het extra rustig).  U kan op 500 meter Uw kleine inkopen doen bij de plaatselijke kruidenier (ook kranten en brood).  Voor de grotere inkopen kan U terecht in Vaison-la-Romaine. 

Op het dorpsplein vindt U een echt typisch frans café met schaduwrijk terras.  Iedere zondagavond komt er een pizzawagen (dit spaart werk voor de kok van dienst).

 

Villa | Zwembad en tuin | Interieur | Slapen | Omgeving | Tarieven | Gastenboek

Activiteiten

Office de tourisme :     Vaison-la-Romaine : tel. : 003390360211
 
Officiële website : http://www.vaison-la-romaine.com/

Restaurants :

Lekkere Tapas in de Bar du Centre (op het dorpsplein in Villedieu)

Auberge de la Bartavelle : Place sur Auze, Vaison-la-Romaine, 90.36.02.16
(gesloten op maandag)

Le Brin d’Olivier : rue du Ventoux 4, Vaison-La-Romaine, 90.28.74.79

Pizzeria : dorpsplein Villedieu

Markten :

maandag : Piolenc
dinsdag : Vaison-la-Romaine, Caderousse
woensdag : Sérignan, Buis les baronnies, Montelimar, Bedoin
donderdag : Nyons, Orange
vrijdag : Carpentras, Mirabel aux baronnies
zondag : Camaret, Jonquières (vlooienmarkt), Nyons
 

Openingsuren :

winkel in Villedieu :  van 7.30 u tot 12.30 u en van 15.30 u tot 19.30 u
zondagnamiddag en maandag gesloten.

Jaarlijkse feesten :

eerste week van augustus : wijnfeest in Villedieu
oktober : oogstfeest in Villedieu
 
Niet te missen uitstapjes :

Avignon, Mont Ventoux, Valréas, Baume de Venise, Nyons, Les baux de Provence, St Rémy de Provence, Les gorges de l’Ardèche, Pont du Gard, het oude gedeelte van Vaison-la-Romaine.
Afvaart Ardèche : start 8.00 h - einde 18.00 h, meenemen : 2 liter water/persoon
 
Tennis :


Er is een tennisveld op 500 m.  Inlichtingen en reservaties in het dorpscafé.

Skimogelijkheden :

Mont Ventoux : op 30 km, 7 liften
Super Devoluy : op 120 km, 63 liften

De lokale krant vind je op : http://www.lagazettedevilledieu.com/

Vaison-la-Romaine

Het laatste deel van de naam van deze stad slaat op het Romeinse verleden en de resten daarvan.  De Romeinse resten in Vaison-la-Romaine  zijn onderverdeeld in het Quartier Puymin en het Quartier Villasse.  In deze laatste wijk staan de resten van huizen, winkels en een basiliek; er is ook een straat met een zuilengalerij.  In de quartier Puymin is een theater en er staan enkele Romaanse huizen.  Maar er is nog meer te zien in Vaison-la-Romaine.  De Notre-Dame-de-Nazareth is een schitterende  13de-eeuwse kathedraal in de eenvoudige maar elegante Provençaals-romaneske stijl.  Binnen staat de sarcofaag van St-Quentin, de 6-de eeuwse bisschop van Vaison-la-Romaine.  Aan de andere kant van de rivier de Ouvèze leidt een steile weg naar de bovenstad, waar de ruïne van het kasteel van de graven van Toulouse het belangrijkste bouwwerk is.  Dit deel van de stad is echt de moeite waard.  Er is een fontein in het centrum van het Place du Vieux-Marché en vanaf het plein lopen allerlei straatjes naar alle kanten.

 

 

 

 

webmaster info@vakantie-provence.be
Copyright © 2006 Webgids
www.vakantie-provence.be
www.vakantiewoning-provence.be
www.provence-gardiennage.be
www.holiday-directly.com
www.mijn-vakantiewoning.be
sitemap